MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Prokuratura we Włocławku. Zorganizowana grupa przestępcza, pranie brudnych pieniędzy i 66. oskarżonych!

OPRAC.: Redakcja
Prokuratura Okręgowa we Włocławku zajmowała się sprawą zorganizowanej grupy przestępczej, która wyłudzała podatek VAT i prała brudne pieniądze
Prokuratura Okręgowa we Włocławku zajmowała się sprawą zorganizowanej grupy przestępczej, która wyłudzała podatek VAT i prała brudne pieniądze fot. Wojciech Alabrudziński
Prokuratura Okręgowa we Włocławku skierowała do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy akt oskarżenia w sprawie dotyczącej działalności zorganizowanej grupy przestępczej. Chodzi o oszustwa podatkowe.

Jak ustalili śledczy, przez działalność grupy przestępczej Skarb Państwa uszczuplił się o ponad 160 milionów złotych!

Ustalenia Prokuratury Okręgowe we Włocławku są takie: zorganizowana grupa przestępcza dopuszczała się oszustw podatkowych w obrocie różnymi towarami, w szczególności olejem rzepakowym.

Akt oskarżenia dotyczy 66 osób. Śledczy zarzucają im, że w latach 2009-2014 uczestniczyli w zorganizowanej grupie przestępczej, która działała w Polsce i zagranicą. Jaki był cel działania tej grupy? Wprowadzanie do obrotu handlowego oleju rzepakowego i innych towarów, unikanie płatności za podatki wyłudzenia podatku VAT, wystawianie fikcyjnych faktur czy pranie brudnych pieniędzy (art. 258§1 kk ).

Trwa głosowanie...

Czy kary za jazdę po po pijanemu są wystarczające

Art. 258. Udział w zorganizowanej grupie lub związku przestępczym
§ 1. Kto bierze udział w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

- Podejrzanym zarzucono narażenie Skarbu Państwa na uszczuplenia podatkowe w kwotach od kilkudziesięciu tysięcy zł do 137.992.553,43 zł – informuje Wojciech Fabisiak, rzecznik Prokuratury Okręgowej we Włocławku.

Na różnych etapach postępowania, w stosunku do podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci 6 tymczasowych aresztowań, 25 dozorów policji, 33 poręczeń majątkowych i 11 zakazów opuszczania kraju.

Śledztwo powierzono do prowadzenia funkcjonariuszom Centralnego Biura Śledczego Policji - Wydział w Bydgoszczy. W czynnościach uczestniczyli również pracownicy właściwych miejscowo służb skarbowych i celnych. Korzystano także z międzynarodowej pomocy prawnej, by uzyskać informacje o podmiotach zagranicznych.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto