Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Stowarzyszenie Mieszkańców Śródmieścia we Włocławku ma nową szefową. Była prezes trafiła do aresztu?

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Kawiarnia Obywatelska Śródmieście Cafe działa przy ul. 3 Maja we Włocławku. Od kwietnia prowadzi ją Stowarzyszenie Mieszkańców Śródmieścia. Zobaczenie zdjęcia z otwarcia kawiarni przez nowego operatora.
Kawiarnia Obywatelska Śródmieście Cafe działa przy ul. 3 Maja we Włocławku. Od kwietnia prowadzi ją Stowarzyszenie Mieszkańców Śródmieścia. Zobaczenie zdjęcia z otwarcia kawiarni przez nowego operatora. Wojciech Alabrudziński
Prezes Stowarzyszenia Mieszkańcy Śródmieścia Włocławek, które od wiosny 2023 roku prowadzi Kawiarnię Obywatelską Śródmieście Cafe, złożyła niedawno rezygnację ze stanowiska. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kobieta może mieć problemy z prawem. Prokuratura Regionalna w Gdańsku nie zaprzeczyła, gdy zapytaliśmy o to, czy była już prezes włocławskiego stowarzyszenia została aresztowana.

Spis treści

Stowarzyszenie, które jest operatorem Śródmieścia Cafe, ma nową prezes

Stowarzyszenie Mieszkańcy Śródmieścia Włocławek wygrało konkurs i od 19 kwietnia 2023 roku prowadzi Kawiarnię Obywatelską „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9. Przez wcześniejsze dwa lata operatorem kawiarni była Fundacja Ładowarka.

Śródmieście Cafe we Włocławku
Tak było na otwarciu kawiarni Śródmieście Cafe 19 kwietnia 2023 roku.Wojciech Alabrudziński

Niedawno nastąpiły zmiany w strukturach Stowarzyszenia Mieszkańcy Śródmieścia Włocławek. Dotychczasowa prezes, co potwierdza włocławski magistrat, złożyła rezygnację. Nie podaje jednak przyczyny decyzji o rezygnacji ze stanowiska. Miejsce dotychczasowej pani prezes zajęła Paulina Skowrońska. Urząd Miasta Włocławek zapewnia też, że zmiany kadrowe nie wpłyną na zaplanowane działania kawiarni obywatelskiej.

„W stowarzyszeniu, które jest operatorem Kawiarni Obywatelskiej „Śródmieście Cafe” we Włocławku nastąpiły zmiany kadrowe - dotychczasowa prezes złożyła rezygnację. Stowarzyszenie prowadzi „Śródmieście Caf” od kwietnia 2023 roku, kiedy to wygrało konkurs na prowadzenie kawiarni obywatelskiej i realizacja dalszych przedsięwzięć w "Śródmieście Cafe" nie jest w żadnej mierze zagrożona. Natomiast zmiany w Stowarzyszeniu Mieszkańcy Śródmieścia Włocławek i ich powody, są wewnętrznymi sprawami kadrowymi tej organizacji” – poinformowała nas Aleksandra Bartoszewska, główny specjalista ds. informacyjno-publicystycznych w Urzędzie Miasta Włocławek.

Próbowaliśmy skontaktować się ze Stowarzyszeniem i kawiarnią Śródmieście Cafe, żeby uzyskać więcej informacji na temat zmian, jakie nastąpiły, jednak nie udało nam się dodzwonić na żaden z dostępnych w Internecie numerów. Dodzwoniliśmy się w końcu do nowej pani prezes.

- Nie chciałabym komentować tej sprawy – przekazała nam Paulina Skowrońska, nowa prezes Stowarzyszenia.

Była prezes włocławskiego stowarzyszenia siedzi w areszcie?

Z nieoficjalnych informacji, które dotarły do naszej redakcji wynika, że była już prezes Stowarzyszenia Mieszkańcy Śródmieścia miała zostać zatrzymana i trafić do aresztu. Sprawą zajmuje się Prokuratura Regionalna w Gdańsku. Do prokuratury wysłaliśmy zapytanie w tej sprawie, pytaliśmy między innymi o to, czy była prezes włocławskiego stowarzyszenia została aresztowana. Pytaliśmy też czego dotyczy prowadzone śledztwo i czy – oraz jakie – zarzuty postawiono. Otrzymaliśmy jedynie krótką odpowiedź, w której niestety nie było odpowiedzi na nasze pytania. Prokuratura – z uwagi na dobro postępowania i planowane dalsze czynności – nie udziela szczegółowych informacji w tej sprawie. Rzecznik prasowa Prokuratury Regionalnej w Gdańsku w przesłanej odpowiedzi nie zaprzeczyła jednak, gdy pytaliśmy o to, czy wskazana przez nas była prezes stowarzyszenia, została zatrzymana i trafiła do aresztu.

Trwa głosowanie...

Czy Włocławek potrzebuje trzeciego mostu przez Wisłę?

NM Włocławek

„Uprzejmie informuję, że z uwagi na dobro prowadzonego postępowania, w tym na zaplanowane dalsze czynności procesowe, prokuratura nie udziela informacji o sprawie, w tym na temat zatrzymanych osób, wśród których nie ma funkcjonariuszy publicznych, jak i przedstawionych im zarzutów” – przekazała nam Marzena Muklewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

Była prezes została usunięta ze struktur Platformy Obywatelskiej

Dodajmy, że była prezes Stowarzyszenia Mieszkańców Śródmieścia Włocławek wybrana została do grona nowych ławników Sądu Rejonowego we Włocławku na trzyletnią kadencję – na lata 2024-2027. Widnieje także na wstępnej liście najemców mieszkań przy ul. Celulozowej, które zostaną oddane do użytku w 2024 roku.

Z informacji, które do nas docierają wynika też, że była również członkiem Platformy Obywatelskiej. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że niedawno została usunięta z jej struktur. W środę 15 listopada 2023 roku jeden z naszych dziennikarzy zapytał o sprawę związaną z byłą panią prezes (w tym także o usunięcie z PO) prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego.

- Ona nie jest moim pracownikiem. Nie będę komentował tej sprawy – powiedział krótko prezydent Marek Wojtkowski.

Kawiarnia Obywatelska Śródmieście Cafe działa przy ul. 3 Maja we Włocławku. Od kwietnia prowadzi ją Stowarzyszenie Mieszkańców Śródmieścia. Zobaczenie zdjęcia z otwarcia kawiarni przez nowego operatora.

Stowarzyszenie Mieszkańców Śródmieścia we Włocławku ma nową ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto