Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uczniowie LZK we Włocławku tworzą legowiska ze starych opon. Trafią do schroniska dla zwierząt [zdjęcia]

Redakcja
Są grupą przyjaciół, uczęszczają do LZK we Włocławku. W ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii” opracowali projekt PsiskoLegowisko.

Grupę projektową tworzy siódemka przyjaciół z klasy matematyczno-fizycznej oraz społeczno-prawnej z Liceum Ziemi Kujawskiej we Włocławku. Uczniowie chcą promować ekologiczne rozwiązania. Dlatego wpadli na pomysł, by dać drugie życie zużytym oponom, a przy okazji pomóc zwierzakom ze schroniska we Włocławku.

- Rozglądając się w internecie zobaczyliśmy zwierzę, które utknęło w oponie – mówi Joanna Grzelak, liderka grupy. - Chcieliśmy, aby nasz projekt miał coś wspólnego z ekologią i niesieniem pomocy. Stwierdziliśmy, że stworzymy coś z opon. Na początku był pomysł na tor przeszkód dla lokalnego schroniska, jednak pora roku nam nie dopisywała w działaniach. Musieliśmy szukać dalej, z myślą o naszym schronisku dla zwierząt wpadliśmy na pomysł legowisk, które trafią właśnie tam.

Uczniowie chcieli też zorganizować wykłady ekologiczne, ale przez koronawirusa ich działalność w tym zakresie przeniosła się do internetu. Wstawiają na Facebooka eko-posty.

W ramach projektu powstanie trzynaście legowisk. Na dniach zostaną przekazane schronisku we Włocławku. Takie legowisko składa się ze zużytej opony, sklejki przykręconej na wkręty oraz gąbki obszytej materiałem, która jest przyczepiona na rzepy. Sama opona jest oklejona liną jutową. Dzięki temu zwierzę ma nie tylko miejsce do spania, ale również drapak.

W projekt zaangażowani są poza liderkę Joanną: Maria Zajączkowska, Martyna Sikorska, Julia Grośkiewicz, Alicja Nakonowska, Mikołaj Wesołowski, Kacper Krajewski.

Inicjatywę uczniów LZK objął honorowym patronatem prezydent Włocławka.

W zebraniu środków na realizację przedsięwzięcia pomogło młodym ludziom wiele firm: „Santander Bank Polska”, hurtownia „Igloo-Mark” i „Luxmax”, firma „Morello”, „Tartak Trak” oraz sklep „Remix”.

- W pozyskaniu zużytych materiałów pomogło nam przedsiębiorstwo tekstylne „Grotex”, a w pozyskaniu wkrętów i wkładów do kleju P.H „Karol” z Lipna – dodaje Joanna Grzelak. - Opony pozyskaliśmy z zakładu wulkanizacyjnego. Na naszych mediach społecznościowych można zobaczyć zdjęcia z realizacji projektu, w razie pytań i chęci stworzenia ich samemu, śmiało można do nas pisać - w końcu nasz projekt powstał z myślą o zmotywowaniu do korzystnych dla planety działań.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto