Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

We Włocławku rozmawiano o tym, czym jest hejt i jak sobie z nim radzić. Zdjęcia, wideo

Renata Brzostowska
Renata Brzostowska
Wideo
od 12 lat
W środę, 17 stycznia 2024 roku, we Włocławskim Centrum Organizacji ​Pozarządowych i Wolontariatu przy ulicy Żabia 12a odbyła się I Wojewódzką Konferencję „Cisza Nienawiści Nigdy hejt! ​Zawsze heart!”. Zobaczcie zdjęcia i wideo

We Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a w środę (17 stycznia 2024 roku) przez Fundację Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem…” w ramach projektu Fundacji pn. „HEJTline” zorganizowana została pierwsza Wojewódzka Konferencja „Cisza Nienawiści Nigdy hejt! Zawsze heart!” .

Celem projektu jest uświadomienie, jak niszczycielską moc oddziaływania ma hejt, szczególnie dla osób młodych, nastolatków, którzy nie mają jeszcze tak bardzo rozwiniętych mechanizmów obronnych. Został on skierowany zwłaszcza do dzieci i młodzieży w wieku 6-19 lat z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

- Spotykamy się we włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, żeby tak naprawdę przeciwdziałać mowie nienawiści. Warto jest mówić głośno na temat hejtu i temu, jak mu zapobiegać. Szczególnie rok 2023 pokazał nam, jak bardzo ten temat jest aktualny, gdyż coraz więcej osób, których dotknęło to zjawisko, pojawiło się w życiu naszej organizacji. Przede wszystkim jest to zjawisko, które dotyczy Internetu, ale wiadomo ta mowa nienawiści, panoszy się zarówno w świecie on-line, jak i off-line - mówiła Katarzyna Jaroszewska, założycielka Fundacji „Już jestem…”

Trwa głosowanie...

Czy często bierzesz udział w akcjach charytatywnych?

Konferencję, rozpoczęto od odczytania przewodniego wiersza projektu ​pn. „HEJTline” i podzielono na kilka paneli tematycznych:

Panel I

  • „Hejt, mowa nienawiści - wychodzę im ​naprzeciw!”,
  • Wystąpienie przedstawicieli Amnesty ​International,
  • Czym jest i jak powstaje „Słoik ​pozytywnego myślenia”?

Panel II

  • „Hejt a komunikacja w życiu codziennym”
  • Seria wierszy „Podróż od mroku do słońca z Karolem”

Panel III

  • „Hejt a zdrowie psychiczne”
  • Profilaktyka - mowa nienawiści w różnych formach sztuki

Hejt jest form cyberprzemocy, ale nie tylko w sieci możemy się z nim spotkać. To obraźliwy i zwykle agresywny komentarz internetowy lub też mówienie w sposób wrogi i agresywny na jakiś temat, lub o jakiejś osobie. Poczucie anonimowości w internecie nasila takie zachowania. Niektórzy internauci stosują pewnego rodzaju podwójne standardy, w sieci pozwalają sobie na zupełnie inne zachowania niż w bezpośrednich kontaktach.

Projekt został objęty honorowym patronatem Marka Wojtkowskiego, rezydenta Włocławka.

Zobaczcie zdjęcia z konferencji „Cisza Nienawiści Nigdy hejt! ​Zawsze heart!”

Tak było podczas I Wojewódzkiej Konferencji „Cisza Nienawiści Nigdy hejt! Zawsze heart!” we Włocławku. 17 stycznia 2024 roku.

We Włocławku rozmawiano o tym, czym jest hejt i jak sobie z ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto