MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przebudowa ul. Brzeskiej w Radziejowie rozpoczęta. Zobaczcie zdjęcia

OPRAC.: GM
W środę, 8 maja 2024 rozpoczęto przebudowę ul. Brzeskiej w Radziejowie. Roboty drogowe przebiegają na odcinku od skrzyżowania ul. Brzeskiej z ul. 1 Maja do Brzeskiej 27 (sklep trafika)
W środę, 8 maja 2024 rozpoczęto przebudowę ul. Brzeskiej w Radziejowie. Roboty drogowe przebiegają na odcinku od skrzyżowania ul. Brzeskiej z ul. 1 Maja do Brzeskiej 27 (sklep trafika) Mirosław Kowalski
W Radziejowie ruszyły prace związane z przebudową ul. Brzeskiej. Projekt obejmuje m.in. nową nawierzchnię asfaltową, modernizację chodników oraz budowę nowoczesnego oświetlenia drogowego. Mieszkańcy mogą spodziewać się utrudnień, ale finalny efekt ma znacząco poprawić komfort i bezpieczeństwo użytkowników.

W marcu 2024 roku, Gmina Miasto Radziejów oficjalnie poinformowała o podpisaniu umowy z wykonawcą robót budowlanych, otwierając tym samym drogę do rozpoczęcia prac nad przebudową ul. Brzeskiej. Projekt ten, zaliczający się do drugiego etapu przebudowy dróg gminnych w Radziejowie, zakłada szereg prac mających na celu nie tylko poprawę stanu nawierzchni, ale również całej infrastruktury drogowej na omawianym odcinku.

W lutym tego samego roku ogłoszono postępowanie, które zaowocowało wyborem konsorcjum firm „LUX-DOM” oraz „DROGTOM” jako wykonawców zadania. Oferując wykonanie pracy za kwotę prawie 4,5 miliona złotych brutto, konsorcjum to zostało uznane za najlepszego kandydata do realizacji projektu, spełniając wszystkie wymagane warunki oraz proponując korzystną cenę.

Przebudowa ul. Brzeskiej to kompleksowe zadanie, które obejmuje nie tylko wymianę nawierzchni, ale również szereg innych istotnych prac. W planach jest m.in. wzmocnienie istniejącej nawierzchni, wykonanie nowych krawężników, obrzeży oraz obustronnych chodników. Projekt przewiduje także budowę zatok postojowych, co z pewnością przyczyni się do poprawy płynności ruchu oraz bezpieczeństwa.

Dodatkowo, mieszkańcy Radziejowa mogą spodziewać się przebudowy skrzyżowania z ulicą Komunalną, co ma na celu zwiększenie funkcjonalności i bezpieczeństwa tego newralgicznego punktu. Przebudowie ulegną również zjazdy do przyległych nieruchomości, co jest ważnym elementem projektu mającym na celu poprawę dostępności poszczególnych posesji.

W ramach projektu planowana jest także modernizacja kanalizacji deszczowej oraz budowa nowych elementów tego systemu. To kluczowy aspekt przebudowy, który ma na celu zapobieganie podtopieniom oraz poprawę odprowadzania wód opadowych. Prace obejmą również przebudowę wodociągu oraz budowę sieci oświetlenia ulicznego, co znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i estetyki ulicy po zmroku.

Nie zabraknie również elementów związanych z nowoczesną infrastrukturą, takich jak budowa kanału technologicznego oraz wykonanie rur osłonowych dla zabezpieczania infrastruktury. Projekt zakłada także wprowadzenie nowego oznakowania pionowego i poziomego oraz regulację urządzeń infrastruktury podziemnej, co razem stworzy spójny i funkcjonalny system drogowy.

Gmina Miasto Radziejów jest świadoma niedogodności, jakie mogą pojawić się w związku z realizacją projektu. Przebudowa ul. Brzeskiej to duża inwestycja, która wymaga czasu i cierpliwości zarówno od wykonawców, jak i mieszkańców. Władze miasta apelują o wyrozumiałość i zapewniają, że wszelkie działania mają na celu poprawę jakości życia w Radziejowie. Ostateczny termin zakończenia prac przewidziany jest na 21 października 2024 roku

Zobaczcie zdjęcia z inwestycji

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto