Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Włocławski Budżet Obywatelski 2024. Lista projektów wstępnie zakwalifikowanych do głosowania [zdjęcia, opisy]

Renata Brzostowska
Renata Brzostowska
Mieszkańcy Włocławka będą mieli do rozdysponowania 5,3 mln zł. Trwa procedura odwoławcza.
Mieszkańcy Włocławka będą mieli do rozdysponowania 5,3 mln zł. Trwa procedura odwoławcza. WA
Zakończyła się weryfikacja formalno-merytoryczna propozycji mieszkańców zgłoszonych do Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2024. Kwota przeznaczona na budżet obywatelski to aż 5,3 mln złotych – o jeden milion złotych więcej niż w roku poprzednim. Zobaczcie jakie pomysły zgłosili włocławianie.

Spis treści

Wyniki weryfikacji wraz z uzasadnieniami negatywnych ocen zostały opublikowane m.in. w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie internetowej dedykowanej Budżetowi Obywatelskiemu oraz na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miasta Włocławek.

Po raz kolejny mieszkańcy Włocławka swoje projekty do Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego mogli zgłaszać w trzech kategoriach: zielonej, instytucjonalnej i ogólnomiejskiej.

5,3 miliona złotych w ramach Budżetu Obywatelskiego Włocławka na 2024 rok.

W ramach Budżetu Obywatelskiego 2024 na pomysły zgłoszone przez włocławian przeznaczono w tegorocznej edycji rekordową kwotę 5,3 mln złotych.To o jeden milion więcej niż w roku 2023. Środki te mieszkańcy będą mogli rozdysponować odpowiednio w trzech kategoriach projektów:

  • kategoria zielona (obejmuje projekty związane z roślinnością na terenach należących do miasta) – w ramach tej puli do wydania jest 1 milion złotych;
  • kategoria instytucjonalna (to projekty realizowane na terenach należącym do placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Włocławek) – w ramach tej puli do wydania jest 1 milion złotych;
  • kategoria ogólnomiejska (obejmuje projekty pozostałe, które nie kwalifikują się do powyższych kategorii) – w ramach tej puli do wydania są 3,3 miliony złotych.

Ile projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego Włocławka 2024 zostało wstępnie zakwalifikowanych?

Projekty do Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok można było zgłaszać do 27 kwietnia bieżącego roku. Włocławianie zgłosili łącznie 40 projektów. Włocławski magistrat zakończył już formalno-merytoryczną oceną propozycji.

Wstępnie pod głosowanie zakwalifikowanych zostało 27 propozycji mieszkańców:

  • 15 projektów w kategorii ogólnomiejskiej,
  • 10 w kategorii instytucjonalnej
  • 2 w kategorii zielonej.

Trzynaście projektów uzyskało negatywną ocenę.

Trwa głosowanie...

Budżet Obywatelski Włocławek 2024. Czy weźmiesz udział w głosowaniu?

Każdy zgłaszający mógł złożyć odwołanie od negatywnego wyniku weryfikacji w terminie 7 dni od daty opublikowania wyników oceny projektów. Odwołanie należało złożyć w formie pisemnej albo w formie elektronicznej przez wysłanie wiadomości na adres e-mail. O zachowaniu terminu decydowała data wpływu do Urzędu Miasta Włocławek. Odwołanie musiało zawierać imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, podpis odwołującego oraz nazwę projektu, którego dotyczy.

Listę projektów ostatecznie zakwalifikowanych pod głosowanie poznamy 22 czerwca, natomiast głosowanie rozpocznie się 23 czerwca i potrwa do 10 lipca 2023 roku.

Zwycięskie projekty Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2024 poznamy do 3 sierpnia 2023 roku.

Te projekty mieszkańcy Włocławka zgłosili do Budżetu Obywatelskiego na 2024.

Wśród pomysłów, które zgłosili mieszkańcy najwięcej, bo 15 zgłoszono w kategorii ogólnomiejskiej. Wśród propozycji wstępnie zakwalifikowanych znalazły się między innymi dotyczące:

  • przebudowy istniejących już przystanków autobusowych na zielone przy ul. Okrzei, Promiennej, Letniej,
  • uatrakcyjnienia punktu widokowego na Zawiślu o zakup i montaż bez monetowych lunet astronomiczno-widokowych,
  • stworzenia ogólnodostępnego i bezpiecznego placu zabaw wraz z siłownia plenerową w śródmieściu Włocławka,
  • zakupu mobilnej sceny plenerowej umożliwiającej organizowanie koncertów, imprez plenerowych, i innych imprez dla wszystkich mieszkańców Włocławka,
  • postawienia hamaków miejskich na Bulwarach.

Wśród zgłoszonych nie brakuje także projektów dotyczących sportu i rekreacji oraz imprez kulturalno-rozrywkowych.

W ramach kategorii instytucjonalnej zgłoszonych zostało 10 projektów. Wśród nich są m.in. propozycje dotyczące budowy, modernizacji i doposażenia placów zabaw przy niektórych szkołach i przedszkolach we Włocławku, rozbudowy monitoringu miejskiego na osiedlu Kazimierza Wielkiego czy zorganizowania szachowego zakątka przy Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku. Najmniej, bo zaledwie 2 projekty zgłoszono do kategorii zielonej.

W naszej galerii przedstawiamy projekty w Budżecie Obywatelskim Włocławek 2024 wstępnie zakwalifikowane oraz te, które uzyskały negatywną ocenę.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto