Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szlachetna Paczka 2023 we Włocławku. Stowarzyszenie "Starówka" również pomaga. Zdjęcia, wideo

Renata Brzostowska
Renata Brzostowska
Wideo
od 18 lat
Trwa 23. edycja Szlachetnej Paczki. We wtorek (28.11.2023) członkowie Stowarzyszenia "Starówka" w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu we Włocławku przygotowali Szlachetną Paczkę dla jednej z włocławskich rodzin objętych programem. Co może znaleźć się w szlachetnej paczce i czego potrzebują obdarowywani? Zobaczcie zdjęcia i wideo.

Ruszyła 23. edycja Szlachetnej Paczki – razem stać nas na dobro

W sobotę 18 listopada Szlachetna Paczka udostępniła internetową Bazę Rodzin, które czekają na pomoc w 2023 roku. Wśród potrzebujących znalazły się również rodziny z Włocławka i powiatu włocławskiego. W tym roku w naszym regionie na swoich "Mikołajów" czeka 29 rodzin. Ich marzenia nie są wygórowane - żywność, środki czystości, odzież.

Jedną z pierwszych Szlachetnych Paczek we wtorek, 28 listopada 2023 roku, w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu we Włocławku spakowali członkowie Stowarzyszenia "Starówka".

- W Szlachetnej Paczce spakowaliśmy produkty żywnościowe oraz przemysłowe, trochę ubrań dla potrzebującej pomocy rodziny. Co roku przygotowujemy paczki i co roku pakujemy co innego. W ubiegłym roku kupowaliśmy np. garnki. W tym roku potrzeby rodziny są inne. Ta rodzina potrzebuje o wiele więcej, ale to, co możemy, przekazujemy. Dziś my pomagamy, jutro tej pomocy możemy sami potrzebować i ktoś wtedy może nam też pomoże - mówiła Grażyna Pawłowska, prezes Stowarzyszenia „Starówka”.

Trwa głosowanie...

Czy często bierzesz udział w akcjach charytatywnych?

O tym, że warto pomagać, w trakcie pakowania Szlachetnej Paczki, mówili wszyscy obecni członkowie stowarzyszenia. Wśród potrzebujących są bowiem osoby starsze i samotne, rodziny z dziećmi z niepełnosprawnościami lub ciężkimi chorobami, samotni rodzice, rodziny wielodzietne oraz takie, które zostały dotknięte przez nagłe nieszczęście czy skutki pandemii.

Te rodziny z Włocławka i okolic potrzebują pomocy. Baza Rodzin 23. edycji Szlachetnej Paczki - Włocławek

Wielki finał i Weekend Cudów 23. edycja Szlachetnej Paczki odbędzie się 16–17 grudnia 2023 roku. Wtedy darczyńcy dostarczą gotowe paczki do wyznaczonych magazynów, z których te za pośrednictwem wolontariuszy trafią do konkretnych rodzin w potrzebie.

Zobaczcie zdjęci z przygotowani Szlachetnej Paczki przez Stowarzyszenie "Starówka"

Stowarzyszenie "Starówka" jak co roku spakowało Szlachetną Paczkę dla rodziny w potrzebie. 28 listopada 2023 roku.

Szlachetna Paczka 2023 we Włocławku. Stowarzyszenie "Starówk...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto