Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa wymiana oświetlenia na al. Jana Pawła II we Włocławku. Przez tyle czasu na drodze będzie ciemno. Zdjęcia

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Na ponad kilometrowym odcinku al. Jana Pawła II we Włocławku trwa modernizacja oświetlenia ulicznego.
Na ponad kilometrowym odcinku al. Jana Pawła II we Włocławku trwa modernizacja oświetlenia ulicznego. Renata Katarzyna Brzostowska
W grudniu 2023 roku rozpoczęła się wymiana oświetlenia na al. Jana Pawła II we Włocławku. Prace prowadzone są na ponad kilometrowym odcinku pomiędzy drugim, a trzecim kilometrze drogi. Jezdnia jest przejezdna, ale trzeba liczyć się z utrudnieniami. Droga przez najbliższe tygodnie nie będzie oświetlona. Prace powinny zakończyć się w tym roku.

Spis treści

Takie prace zostaną wykonane na al. Jana Pawła II we Włocławku

Przebudową istniejącego oraz budową nowego oświetlenia kablowego na alei Jana Pawła II zajmuje się firma EL-MAR Marcin Wnukiewicz, która wygrała ogłoszony przez miasto przetarg. Zadaniem zainteresowane były dwie firmy:

  • EL-MAR Marcin Wnukiewicz z Chełmicy– 594 865,37 zł;
  • Urbański sp. z o.o. z Torunia – 1 627 000,00 zł.

Wykonawca zadania prace rozpoczął w piątek 1 grudnia 2023 roku. Wykonanie oświetlenia w al. Jana Pawła II we Włocławku obejmie odcinek 1040 metrów, pomiędzy drugim a trzecim kilometrem drogi, począwszy od ronda turbinowego.

Trwa głosowanie...

Czy Włocławek potrzebuje trzeciego mostu przez Wisłę?

NM Włocławek

„W ramach realizacji zadania zostanie wykonane między innymi: ręczne ułożenie 1266 metrów kabli, 192 metry przewiertów mechanicznych, montaż i ustawienie 36 sztuk słupów oświetleniowych, montaż 56 sztuk opraw oświetlenia zewnętrznego. To tylko część zakresu czynności wynikających ze specyfikacji” – informuje Urząd Miasta Włocławek.

Tyle dofinansowania otrzymał Włocławek na wymianę oświetlenia w al. Jana Pawła II

Warto dodać, że na to zadanie Włocławek otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych. Umowę w Urzędzie Marszałkowskim podpisano 14 lipca 2023 roku. Całkowity koszt zadania wynosi ponad 500 tysięcy zł, natomiast dofinansowanie to ponad 391 tysięcy zł.

W ramach modernizacji, część słupów – pomiędzy ul. Liściastą, a posesją przy al. Jana Pawła II nr 25 - zostanie zdemontowana, a ich miejsce zajmą nowe z energooszczędnymi oprawami LED.

Al. Jana Pawła II we Włocławku
Na ponad kilometrowym odcinku al. Jana Pawła II we Włocławku trwa modernizacja oświetlenia ulicznego.Renata Katarzyna Brzostowska

„Nowe słupy zostaną wpięte do inteligentnego systemu sterowania oświetleniem ulicznym, którego
głównym założeniem jest zmniejszenie kosztów zużycia energii poprzez dostosowanie oświetlenia do bieżących warunków, a także możliwość monitorowania wydajności zainstalowanych urządzeń” – informował włocławski ratusz po podpisaniu umowy o dofinansowanie zadania.

Na drodze będzie ciemno. Prace będą trwały do końca 2023 roku

W związku z pracami, zarówno kierowców, jak i mieszkańców Włocławka, przez kilka tygodni czekają utrudnienia. Ratusz zaznacza, że prace zostaną zrealizowane do końca 2023 roku.

„Niestety, mieszkańcy tej części Włocławka i po części także kierowcy będą musieli przygotować się na utrudnienia, m.in. brak oświetlenia na odcinku, na którym będą się toczyły prace. Roboty są prowadzone w poboczu drogi, jezdnia będzie cały czas przejezdna, ale bardzo prosimy o ostrożność w tym rejonie. Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy – przez najbliższe tygodnie trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość” – informuje Aleksandra Bartoszewska, główny specjalista ds. informacyjno-publicystycznych Urzędu Miasta Włocławek.

Na ponad kilometrowym odcinku al. Jana Pawła II we Włocławku trwa modernizacja oświetlenia ulicznego.

Trwa wymiana oświetlenia na al. Jana Pawła II we Włocławku. ...

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto