Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Włocławek. Interaktywna fontanna na placu Wolności i wielopoziomowy parking na Zielonym Rynku? Mieszkańcy zabierają głos [sonda]

Redakcja
Plac Wolności we Włocławku czekają zmiany. O to, w jakim kierunku powinny czekać, Urząd Miasta zapytał mieszkańców
Plac Wolności we Włocławku czekają zmiany. O to, w jakim kierunku powinny czekać, Urząd Miasta zapytał mieszkańców fot. Wojciech Alabrudziński
Powraca temat rewitalizacji placu Wolności we Włocławku. Jak powinna się zmienić ta część miasta? Interaktywna fontanna i ławki interaktywne zasilane solarnie? A co z Pomnikiem Żołnierza Polskiego? Przenieść czy zostawić? A może zamiast parkingu podziemnego na pl. Wolności zbudować wielopoziomowy na Zielonym Rynku? Mieszkańcy do 17 lipca mają czas na wypełnianie ankiety w tej sprawie.

To druga ankieta na temat zagospodarowania placu Wolności. Pierwszą w otwartej formie mieszkańcy wypełniali w maju. Tym razem ankieta zawiera propozycje zmian, zaproponowane m.in. przez włocławian.

Parking podziemny pod placem Wolności we Włocławku czy wielopoziomowy na Zielonym Rynku?

Wypełnienie ankiety zajmuje kilka minut. Trzeba odpowiedzieć na 11 pytań. W dwunastym punkcie pozostawiono miejsce na ewentualne uwagi mieszkańców Włocławka.

„Jedną z kwestii podejmowanych w ankiecie są zasady parkowania na terenie placu Wolności. Pytamy mieszkańców Włocławka, jakie są ich preferencje w tym zakresie: czy wolą parking podziemny pod placem Wolności czy może parking wielopoziomowy poza ścisłym centrum (np. na Zielonym Rynku). A może parkingi powinny pozostać w niezmienionym dotychczasowym kształcie?” - czytamy w komunikacie biura prasowego Urzędu Miasta we Włocławku.

Trwa głosowanie...

Czy plac Wolności we Włocławku powinien się zmienić?

Komunikacja na placu Wolności. Do zmiany czy taka jak jest?

Wśród pytań znajdują te dotyczące na przykład upamiętnienia historii placu Wolności w postaci płyt w nawierzchni z informacją o dawnych budynkach lub z dawnym planem miasta czy też miejsc odpoczynku – ławek, zacienionych miejsc, miejsc pod kawiarenki i przenośnych leżaków.

Archiwalne zdjęcia Włocławka. Zobacz jak kiedyś wyglądał Plac Wolności

Bardzo ważnym pytaniem jest to dotyczące komunikacji. Mieszkańcy Włocławka mogą wypowiedzieć się, czy powinna pozostać w niezmienionej formie, a może plac Wolności powinien stać się strefą zamieszkania (prędkość pojazdów do 20 km/h, parkowanie tylko w miejscach wyznaczonych, pierwszeństwo pieszych w całej przestrzeni objętej oznakowaniem). Inna z propozycji zakłada wyłączenie placu Wolności z ruchu (poza dostawami i okolicznymi mieszkańcami) północno-wschodniej części placu Wolności (od ul. Warszawskiej – przy Domu Rzemiosła, budynku ZUSu, Kamienicy Saskiej oraz hotelu – do ul. Brzeskiej) i powiększenie przestrzeni deptakowej.

Na plac Wolności we Włocławku wjadą tylko pojazdy elektryczne i hybrydowe?

Kolejna koncepcja zakłada, że plac Wolności będzie strefą czystego transportu, a to oznacza, że wjechać tu będą mogły pojazdy z czystym napędem (np. elektryczność, gaz, wodór), mieszkańcy i służby, a pozostali w wyznaczonych godzinach za dodatkową opłatą.

Ankietę można wypełniać do 17 lipca. Dostępna jest na stronie internetowej Urzędu Miasta we Włocławku – wloclawek.pl.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto