Włocławek. Trwają konsultacje dotyczące rozwoju publicznego transportu

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Konsultacje dotyczące transportu zbiorowego we Włocławku trwają do 21 maja 2021 roku
Konsultacje dotyczące transportu zbiorowego we Włocławku trwają do 21 maja 2021 roku archiwum
Włocławski magistrat prowadzi konsultacje społeczne dotyczące planu rozwoju zbiorowego transportu publicznego. Do 21 maja mieszkańcy mogą wypełnić internetową ankietę dotyczącą między innymi głównych potrzeb i problemów związanych z transportem publicznym we Włocławku. Uwagi na ten temat można też przesłać do Urzędu Miasta.

Zobacz wideo: Pracodawca będzie mógł sprawdzić trzeźwość pracownika.

Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu we Włocławku zbiorowego zawiera między innymi ocenę i prognozę potrzeb przewozowych; dane o sieci komunikacyjnej, na której planowane jest wykonywanie przewozów o charakterze użyteczności publicznej; analizę SWOT.

Cele planu transportowego obejmują:

 • zaplanowanie sieci komunikacyjnej, na której będą realizowane przewozy o charakterze użyteczności publicznej;
 • zidentyfikowanie potrzeb przewozowych;
 • określenie zasad finansowania usług przewozowych;
 • określenie preferencji dotyczących wyboru rodzaju środków transportu;
 • ustalenie zasad organizacji rynku przewozów;
 • określenie standardów usług przewozowych użyteczności publicznej;
 • organizację systemu informacji dla pasażerów.

Gdzie można zapoznać się z dokumentacją dotyczącą rozwoju transportu we Włocławku?

Z dokumentacją można zapoznać się na stronie internetowej poświęconej konsultacjom, w Biuletynie Informacji Publicznej UM Włocławek. Dokumentacja dostępna jest do wglądu także w Urzędzie Miasta Włocławek przy ul. 3 Maja (pok. 2) w godzinach urzędowania.

- Z uwagi na obostrzenia związane z działaniami mającymi na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2, wywołującym chorobę COVID-19, osoby chcące zapoznać się z opracowywanym projektem będą mogły to zrobić po uprzednim umówieniu wizyty po nr telefonów: (54) 414 4185, (54) 414 4121

– informuje Urząd Miasta Włocławek.

Do kiedy włocławianie mogą wysyłać uwagi i wnioski dotyczące projektu?

Opinie dotyczące preferencji transportowych mieszkańcy Włocławka mogą przekazać w ankiecie konsultacyjnej. Można w niej także zasygnalizować główne potrzeby i problemy w zakresie transportu publicznego. Ankietę można wypełnić elektronicznie na stronie wloclawek.konsultacjejst.pl. Dostępna będzie do 21 maja do godziny 23:59. W ankiecie zamieszczono pięć pytań zamkniętych:

 • Jaki środek transportu jest Pani/Pana najczęstszym środkiem transportu w codziennych podróżach?
 • Jak często korzysta Pani/Pan z komunikacji zbiorowej w ciągu tygodnia?
 • Jaki jest najczęstszy cel Pani/Pana codziennych podróży?
 • Czy jest Pani/Pan za rozwojem transportu zbiorowego w kierunku elektromobilności i zasilania pojazdów wodorem?
 • Czy jest Pani/Pan za utworzeniem większej ilości przystanków „na żądanie”, umożliwiających wejście/wyjście z pojazdu między obecnymi „tradycyjnymi” przystankami?

W ankiecie jest także miejsce na zamieszczenie własnych uwag do projektu. Uwagi i opinie, w formie pisemnej, można także wysłać na adres” Urząd Miasta Włocławek Wydział Dróg, Transportu Zbiorowego i Energii, ul. 3 Maja 22, 87-800 Włocławek lub przekazać telefonicznie dzwoniąc na numer 54 414-41-85. Opinie w tej formie także przyjmowane są do 21 maja.

- Zebrane opinie włocławian wskażą zmiany i usprawnienia, w tym inwestycje transportowe, które ich zdaniem poprawią poruszanie się po terenie naszego miasta i całej aglomeracji – informuje Urząd Miasta Włocławek.

Transport publiczny we Włocławku w liczbach

Według stanu na dzień 1 marca 2021 roku, we Włocławku funkcjonowało 26 linii autobusowych komunikacji miejskiej. Dodatkowo, w czasie wakacji funkcjonują dwie linie sezonowe. MPK wykorzystywało 65 autobusów, w tym 3 elektryczne. W planach na 2022 rok jest zakup 13 autobusów elektrycznych i 3 zasilanych wodorem. Więcej informacji na temat komunikacji miejskiej we Włocławku zamieściliśmy w galerii:

 

Konsultacje dotyczące transportu zbiorowego we Włocławku trwają do 21 maja 2021 roku

Włocławek. Trwają konsultacje dotyczące rozwoju publicznego transportu

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie