Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2024 - Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu RP we Włocławku. Zdjęcia

Wojciech Alabrudziński
Wojciech Alabrudziński
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
We wtorek, 2 kwietnia 2024 roku Krzysztofowi Kukuckiemu, kandydatowi na prezydenta Włocławka towarzyszyli m.in. Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu RP oraz senator Waldemar Witkowski. Zobaczcie zdjęcia ze spotkania.

GWe wtorkowe południe na przystani Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku odbyła się konferencja prasowa z udział lidera Nowej Lewicy, wicemarszałka Sejmu RP Włodzimierza Czarzastego.

Spotkanie było częścią kampanii wyborczej Krzysztofa Kukuckiego, który startuje do fotela prezydenta Włocławka.

- Mam zaszczyt reprezentować koalicyjny komitet wyborczy Lewicy - mówi Krzysztof Kukucki, senator RP i kandydat na prezydenta Włocławka. - W ostatnich tygodniach pracowaliśmy na tym, by zrealizować postulaty, z którymi szliśmy do wyborów parlamentarnych. Mówiliśmy wówczas o mieszkaniach na tani wynajem. Półtora tygodnia temu na Zespole Programowania Prac Rządu przedstawiliśmy już jako ministerstwo projekt ustawy, dzięki której dajemy samorządom polskim narzędzie do tego, by realizować politykę mieszkaniową, by budować takie mieszkania, jak we Włocławku. Projekt ustawy, który gwarantuje 5 mld zł rocznie na budowę mieszkań społecznych, na budowę na tani wynajem jest już w uzgodnieniach międzyresortowych i niebawem trafi do Sejmu, a tam zdobędzie większość, jestem o tym przekonany. Takie inwestycje pobudzą sektor budowlany - począwszy od materiałów po firmy wykonawcze.

- Przyjechaliśmy do Włocławka z jasnym, precyzyjnym przesłaniem - wszyscy popieramy kandydaturę Krzysztofa Kukuckiego na prezydenta tego miasta - mówił Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu RP. - Wiemy, że ta metoda budowy na tani wynajem jest warta rozpowszechnienia na terenie całego kraju. Powiem jako ojciec dwojga dzieci - co może być bezpieczniejszego dla młodego pokolenia jak posiadanie mieszkania, bądź wynajem mieszkania w rozsądnej cenie? Jak można budować rodzinę, jak można budować swoje bezpieczeństwo, jak można myśleć o przyszłości bez mieszkania? Ja to widziałem w Wiedniu - 222 mieszkania na tani wynajem. Tam takie mieszkania buduje się od ponad stu lat. Kiedy pytam młodych ludzi na spotkaniach, kto ma mieszkanie - nikt nie podnosi ręki. Kiedy pytam, kto ma zdolność kredytową, także nikt nie podnosi ręki. Jak to rozwiązać? Myślę, że tak, jak we Włocławku. Apeluję do młodych ludzi - idźcie na wybory samorządowe, bo te wybory was bezpośrednio dotykają.

Na miejscu obecny był także Waldemar Witkowski, senator RP oraz szef Unii Pracy.

Głos zabierały także radne Rady Miasta Włocławek - Wanda Muszalik i Elżbieta Rutkowska.

Warto dodać, że we wtorek po południu w hotelu Riverside odbyło się otwarte spotkanie z udziałem wicepremiera RP Krzysztofa Gawkowskiego.

Podczas konferencji tuż obok obecna była grupa osób trzymająca transparent z napisem: "Stop spalarni śmieci".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto